15 maja 2011

Kilka kosmetyków do stylizacji włosów

Nie używam wielu kosmetyków do stylizacji włosów, lubię bardzo kiedy wyglądają naturalnie i nie widzę potrzeby obciążania ich masą produktów. W tym poście przedstawię wam kilka takich kosmetyków, wśród których jest jeden bubel.

Poza tym podrzucam wam link do magazynu o kosmetykach, z którego możecie się dowiedzieć trochę o kosmetycznych nowościach i nie tylko: http://issuu.com/mediadirect/docs/magazyn_kosmetyki_04.2011

Schwarzkopf, Got2b Sparkling, Shine Styling Spray (Nabłyszczający spray do stylizacji)

opis:  Got2b Shine Styling Spray to lakier, który nadaje włosom doskonały połysk i olśniewający blask. Polecany zwłaszcza do włosów zniszczonych, suchych i kręconych. 

Świetny, ale nienachalny arbuzowy zapach, który dość długo się utrzymuje. Produkt nadaje im połysk, który na moich ciemnych włosach jest dobrze widoczny, ale na włosach w kolorze blond może już być z tym gorzej. Spray nie przetłuszcza włosów, ich połysk po użyciu nie jest tłusty, ale jak wiadomo należy uważać przy dozowaniu takiego kosmetyku. Lekko utrwala fryzurę. Wystarczy kilka psiknięć i efekt jest w sam raz. Opakowanie jest estetyczne, widać ile produktu nam jeszcze zostało, atomizer nie zacina się  i dostarcza odpowiedniej ilości płynu. Nie wiem czemu producent zaleca stosowanie go do włosów zniszczonych oraz suchych, gdyż nie zauważyłam aby miał jakiekolwiek właściwości pielęgnacyjne. Co ważne nie zawiera on żadnych brokatowych, ani jakichkolwiek innych drobinek. Koszt produktu to ok. 19 zł przy pojemności 200 ml. Ważny jest 12 m-cy od otwarcia i jest łatwo dostępny min. rossman, natura. Jestem na tyle z niego zadowolona, że zastanawiam się nad ponownym zakupem, zniechęca mnie jedynie alkohol w składzie.

Skład: Alcohol Denat, Cyclomethicone, Trisiloxane, Parfum, Benzyl Benzoate


Taft Looks Rough ‘n Tough, żel do włosów

opis: Nowy Taft Looks Rough ‘n Tough z formułą zapewniającą wyjątkowe utrwalenie zawiera składniki, dzięki którym włosy mogą być dowolnie rzeźbione, skręcane i utrwalone - bez sklejenia i wrażenia lepkości pod palcami. Nadający elastyczność jak guma i utrwalający jak żel - Taft Looks Rough ‘n Tough może być nakładany bezpośrednio na wilgotne albo suche włosy. Fryzurę możesz uformować palcami, a następnie wysuszyć albo pozostawić do naturalnego wyschnięcia. Aplikacja żelu jest super łatwa, a spłukanie go z włosów równie proste.
 Rzeczywiście żel utrwala bardzo dobrze. Nie straszny mu wiatr czy inne pogodowe ewolucje. Całkowicie spełnia swoje zadanie. Nie skleja włosów i je matuje, co bardzo mi odpowiada. Ma dobrą konsystencję bardziej kremową niż żelową. Fryzura daje się po nim dobrze modelować, zapach w żaden sposób nie razi a i opakowanie jest całkiem przyjazne. Jedyny szkopuł, przez który już go nie zakupię jest....kolor! Żel jest biały przez co bardzo trzeba uważać, aby nie zostawić nic na włosach, należy bardzo dokładnie rozprowadzić go w dłoniach, a gdy mamy mało czasu nie jest to wygodne. Nie należy chyba dodawać, że kiedy źle go rozprowadzimy i zaschnie na włosach, to takie białe zaschnięte coś na fryzurze przypomina.......dopowiedzcie sobie sami! :) Cena: 14 zł, pojemność 150 ml, ważność od otwarcia 12 m-cy, dostępność: bardzo dobra.


Wella, Shock Waves, Ujarzmij! Krem 'Po prostu proste' z termo-ochroną


opis: Prostuje, odżywia i chroni włosy przed działaniem wysokiej temperatury przy stylizacji, aby wyglądały na gładkie i proste. Zapewnia kontrolę nad nieposłusznymi, elektryzującymi się włosami i pozwala dowolnie je modelować. Posiada filtry UV. Nakładaj na wilgotne, osuszone ręcznikiem pasma.

Bubel! Włosy wcale się po nim nie prostują, a mało tego, odnoszę wrażenie, że jeszcze utrudnia prostowanie prostownicą. Próbowałam używać na mokro i na sucho, w obu przypadkach klapa. Eksperymentowałam również z ilością, w jakiej należy tego kremu używać. Również nic. Włosy są sklejone, wyglądają na mocno przetłuszczone, tragedia. Fryzura wcale nie jest ani bardziej utrwalona, ani odporna na wilgoć. Jedynym plusem, choć chyba najmniej istotnym jest miło wyglądające opakowanie i zapach. Do kupienia min. w rossmanie. Pojemność 100 ml ( całe szczęście, że tylko tyle!), cena ok. 15 zł.

Skład: Aqua, dimethicone, serbitol, carbomer, aminomethyl, propanol, benzyl alcohol, va/crotonates copolymer, vp/va, pvp 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz